Oddíl lodních sportů funguje od roku 2010. Zaměřuje se především na kanoistiku a veslování. Páteřní činností je trénink na divoké vodě, zejména na plastových “creekových“ kajacích. V zimním období trénujeme v plaveckém bazénu eskymácké obraty a další vodácké dovednosti. V létě pak trénujeme na umělých kanálech, především na kanále v Tróji. Kromě divoké vody se věnujeme i rychlostní kanoistice. V loděnici USK v Chuchli je možnost tréninku na rychlostních kajacích.

Vedle kanoistiky se náš oddíl věnuje i veslování. Spojením kanoistiky ve všech zmíněných formách (divoká voda, rychlostní kanoistika i možnost turistické kanoistiky) s veslováním se náš oddíl stal jediným vysokoškolským oddílem s takto rozšířenou nabídkou.

S postupem času se naše možnosti rozšiřují. K dispozici již nyní máme stále rozšiřující paddle boardy a naše plány tím rozhodně nekončí. Oddíl poskytuje i tzv. aktivní studentský odpočinek v areálu loděnice, kde jsou k dispozici „běžné“ turistické lodě. Součástí naší aktivity jsou různé výjezdy na řeky, vodácké tréninkové kanály a další atraktivní lokality.

 

Více informací zjistíte na facebooku – oddíl lodních sportu při MFF nebo na webových stránkách

Kontakt:  731 169 259

viz. http://lodnisport-cz.webnode.cz/o-nas/

Martin Kozák

vedoucí oddílu