Oddíl florbalu jako součást klubu VŠSK MFF Praha vznikl ze zájmového florbalu někdy v roce 2006 z iniciativy Mirka Poddaného a několika florbalových nadšenců.

Od té doby se členská základna rozšířila přibližně na 30 osob, přičemž většina hráčů je stále studenty MFF UK. Oddíl má svůj tým reprezentující MFF v soutěžích ČFBU. Tréninky probíhají nově v pondělí v době 20:30-22:00 ve Sportovní hale Jižního Města, Květnového vítězství 1554, Praha 4. Ta zaručuje kvalitní trénink na kvalitním hřišti regulérních florbalových rozměrů.

V sezóně 2008-2009 se oddíl florbalu přihlásil do oficiální ligové soutěže pod názvem VŠSK MFF Praha a od té doby úspěšně reprezentuje klub, aktuálně tedy již osmou sezónu (konkrétně se jedná o soutěž: region Praha a Středočeský kraj přebor mužů skupina D). Kromě této ligové záležitosti se oddíl účastní mnoha turnajů, amatérských lig a přátelských utkání. Kdokoliv, kdo má rád florbal, je u nás vítán. Přijďte se podívat a zahrát si s námi na nějaký z našich tréninků! Noví členové jsou vítáni.

Stránky oddílu zde